Gdy Kruszyna zaczeła się przemieszczać, w naszym domu zaczeły się pojawiać różne zabezpieczenia.
Nie jest ich bardzo dużo bo nie należę do grona mam, które obklejają cały dom folią bombelką a dziecko chodzi w kasku i ochraniaczach. Mam inne podjescie. Uważam, że na błędach się człowiek uczy. Nie chciałam obic całego domu poduszkami by córeczka nigdy się nie uderzyła. Jednak zgodnie z metodą Montessori chciałam by przestrzeń pozwalała dziecku na maksymalną samodzielność i swobodę. Nie przedłużając oto zabezpieczenia, które zastosowałam:

Zabezpieczenia gniazdek

To wg mnie jedno z najważnieszych zabezpieczeń, które w moim odczuciu powinny znaleźć się w każdym domu. Do wyboru mamy bardzo wiele różnych mechanizmów. U nas znajdziecie najprostsze – na kluczyk. Są jednak minusy tego systemu za każdym razem musimy sięgnąć po kluczyk, który dodatkowo jest malutki. Pamiętać więc musimy o jego schowaniu.

Blokada do drzwi

Moja córeczka w pewnym momencie zaczeła zamykać kota w łazience, a czasami zamykać mu dostęp do niej. Aby nasz biedy futrzak nie cierpiał z powodu nowej umiejętności córki pojawił się taki półpierscień z gąbki . Dodatkowo może on chronić przed przytrzaśnieciem sobie rączek czy zamknięciem się dziecka w jakimś pokoju. Gadżet niedrogi, a skuteczny.

Zabezpieczeni ostrych narożników

Urządzając kuchnie nie myśleliśmy o dziecku i wybraliśmy prostokątne uchwyty do szuflad i szafek. Nasz wybór okazał się nietrafiony ze zwględu na kanty, które są dość niebezpieczne w razie upadku dziecka. Do obklejenia narożników wybraliśmy piankowe narożniki. Są mieciutkie w przeciwieństwie do wielu innych na rynku. Dzięki czemu w razie ewentualnego zderzenia nie uderzymy się w twarde plastikowe zabezpieczenie tylko w miekką gąbkę.

Zabezpieczenie piekarnika

Na wszelki wypadek zakupiliśmy mechanizm do blokowania szafek i dzięki niemu córeczka nie może otworzyć piekarnika. Sprawdza się więc gorąco polecam.

Zabezpieczenie kantów komody

W pokoju córeczki jest szafka z szufladami. Ze względu na częste „bliskie spotkania” zdecydowałam się odstre krawędzie zabeczpieczyć. Użyliśmy do tego piankowej taśmy kupowanej ma metry. Przymocowywanej na taśmę dwustronną.

Przytwierdzenie mebli do ściany

Dodatkowo szafy, szafki oraz telewizor są przytwierdzone kołkami do scian. Dzięki czemu wiemy ze szafka nie spadnie na dziecko w razie ewentualnych” alpinistycznych” pomysłów.

Share: