Gdybym miała wytypować książeczkę dla małych dzieci która powinna być wyróżniona i otrzymać jakaś nagrodę specjalną za walor edukacyjny bez wahania wskazałabym właśnie tę.

Jest to cało kartonowa książka, która porusza wiele zagadnień dotyczących ciała człowieka. Dzięki niej nasze pociechy mogą dowiedzieć co kryją „nasze wnętrza”, do czego służy nos, dlaczego musimy myć ząbki , dlaczego niektórzy noszą okulary, jak przebiega proces trawienia… Wszystko to opisane i zilustrowane w bardzo prosty i przyswajalny sposób dla maluchów.

Książeczka również uczy nasze dzieci różnic płciowych oraz tolerancji. „Każdy z nas jest trochę inny…Ale w środku jesteśmy prawie tacy sami.”

Treści jest niewiele i daje to duże pole do swobodnych rozmów.
Obrazki są bardzo przejrzyste, a rozmaite wycięcia stanowią dodatkową atrakcję.
Jeśli chodzi o poczucie humoru tutaj tego nie zabraknie.

Książkę sama oglądałam pierwszy raz z zapartym tchem i uśmiechem na twarzy…A co najważniejsze cały czas podoba się ona mojej córeczce. Myślę też, że dzięki niej było łatwiej jej zrozumieć wiele trudnych do zrozumienia zagadnień ludzkiego ciała. Przykładem może być ciąża…w dużym brzuszku cioci mieszka dzidziuś. Przyznacie sami, że trudno w to uwierzyć. Ale już następnego dnia pokazała na rysunek w książce ukazujący ciąże. Pokazując paluszkiem powiedziała „ciocia – dzidzi”.

Podsumowując powiem po prostu – polecam z czystym sumieniem.

Share: