Moja półtoraroczna córeczka „dorobiła się” już czterech takich lalek. Każda z nich jest piękna i wygląda jak człowiek. Jeśli więc szukacie prezentu dla dziecka to może być to strzał w dziesiątkę. Nasze lalki budzą zachwyt na ulicy i często jesteśmy pytane gdzie je kupiłyśmy i co to za firma . Nie przedłużając oto moje wnuczki …

Miniland lalka dziewczynka latynoska


Jest to pierwsza lalka mojej Kruszynki. Jest naprawdę przepięknie wykonana z dbałością o szczegóły. Lalka ma oznaczony kręgosłup, pępek, narządy rodne oraz przepiękne bujne włosy. Lalki z tej serii są różnych ras i różnych płci. Dodatkowo pachną wanilią. Przy zakupie lalki są ubrane tylko w podkoszulek i majteczki więc ciuszki musimy sami dokupić. Sukienka, którą ma nasza Lulu ( bo tak ma na imię laleczka) została kupiona na Allegro. Lalka jest długości 38 cm ale muszę też wspomnieć, że jest dość ciężka jak dla rocznego dziecka (0,7 kg). Sam producent zaleca ten model lalki od 3 rż. Miniland ma też w swojej ofercie mniejsze laleczki tzw. bobasy. Mi po prostu bobasy się nie podobały i dlatego kupiłam większą lalkę. Miniland ma w ofercie lalki z 4 ludzkich ras: europejską, azjatycką, latynoską i afrykańską. Lale mamy już 7 miesięcy i mimo, iż córeczka jej nie oszczędza wygląda jak wyjęta przed chwilą z opakowania i nadal pachnie.

Llorens bobas

To dzidziuś, najmniejsza spośród lalek mojej córeczki ( 25 cm ) i za razem najbardziej mięciutka laleczka w naszej kolekcji. Jej skóra jest wyjątkowo przyjemna w dotyku. Tutaj również zadbano o szczegóły anatomiczne ciała (łącznie z oznaczeniem genitaliów) . Możemy również wybrać płeć naszego bobaska, nie ma jednak możliwości wybrania innej rasy poza europejską. Maluchy nie mają także doczepianych włosków. Z ciekawostek producent twierdzi, że można je kąpać.. Bobasy są różnie wyposażone począwszy od majteczek po całą wyprawkę. Nasz bobasek ma dokupioną sukieneczkę z macierzystej firmy.

Llorens lalki- azjatka i czarnoskóra

Lalki te są mniejsze rozmiarem bo mają 28 cm . Wykonane są również bardzo estetycznie. Mniej jest tu jednak szczegółów ludzkiego ciała jak w przypadku omawianych wyżej lalek min. lalki nie mają genitaliów. Laleczki te są już w pełni ubrane więc nie wymagają dokupienia ciuszków.
Wszystkie wymienione lalki są wykonane z winylu i wyprodukowane w Hiszpanii. Laleczki mają przepiękne szkliste oczy oraz zachowane szczegóły anatomiczne (z wyłączeniem wspomnianych genitaliów), które sprawiają, że wyglądają jak żywe. Dzięki takim laleczkom moje dziecko od początku uczy się, że ludzie są różni. Mają różne kolory skóry, różne struktury włosów czy kolory oczu. Wszyscy jednak jesteśmy tacy sami. Lalki u starszych dzieci mogą dać pretekst do rozpoczęcia rozmów na temat tolerancji.
Na razie w naszej kolekcji brakuje lalki chłopca ale myślę, że z czasem dołączy on do naszej rodziny.

A Wy co sądzicie o takich lalkach ?

Share: