Co to w ogóle jest kulodrom? Nazwę tę mało kto kojarzy, a zabawkę tę znają wszyscy. Jest to po prostu drewniany tor po którym toczą się kulki. Kulodromy mogą być zabawką dla roczniaka jak i siedmiolatka, a nawet starszego dziecka. Wszystko zależy od kulodromu jaki wybierzecie. Na rynku mamy wachlarz tego typu zabawek od prostych konstrukcji po bardzo skomplikowane, od drewnianych po interaktywne. Rozstrzał cenowy jest też olbrzymi więc dla każdego coś się znajdzie.

No dobrze ale co niezwykłego w tej prostej zabawce ?
Kulodrom pomaga dziecku w nauce koncentracji, u najmłodszych usprawnia koordynacje wzrokowo-ruchową, pomaga w rozwoju i koordynacji obu gałek ocznych. Ponadto rozwija kreatywne myślenie, rozumienie przyczyny i skutku. Dodatkowo podążanie wzrokiem za kulką przygotowuje wzrok do nauki czytania. Ok to tyle teorii, a teraz praktyka.

Wczoraj dotarł do nas nasz pierwszy kulodrom i tak wiem, że nie jest on przystosowany do samodzielnej zabawy dla roczniaka ale chciałam zobaczyć czy w ogóle będzie on córkę interesował. Teoria teorią, a dzieci są różne i być może moje dziecko nie będzie fanem aktywności polegającej na podążaniu wzrokiem za toczącą się kulką. Dziecko jednak bardzo się zainteresowało było skupione na ciągłym wkładaniu piłeczki do tego malutkiego toru dobre 15 min. Kolejne 5 min sprawdzało czy jeśli położy na szczycie kulodromu coś innego to też się sturla? 😀

Muszę jeszcze dodać, że spadaniu kulki towarzyszą charakterystyczne subtelne dźwięki, które uwielbiam 😀

Nasz kulodrom kosztował, aż 13,16 zł na Ali express, ale jeszcze raz chce tu podkreślić że kulki są bardzo małe i nie nadaje się do samodzielnej zabawy. Nawet bawiąc się z dzieckiem trzeba być bardzo uważnym by te małe kulki nie powędrowały do ust naszego dziecka!

Share: