Kolacja zjedzona, zęby umyte piżamka założona czas na książeczki na dobranoc. Oto nasze 4 propozycje do poduszki:

Jadzia Pętelka idzie spać – B. Supeł
Książeczka, której bohaterką jest mała Jadzia jest wielkim hitem w naszym domu. Kruszyna pokochała ją od pierwszego czytania. Nic dziwnego w tej książeczce tyle się dzieje. Jesteśmy aktywnymi świadkami rytułału uspiania Jadzi. Pomagamy odnaleźć Jadzię, która chowa się przed mamą, innym razem szukamy jej ukochanej maskotki.

Mama Jadzi pokazuje nam różne triki, które pomagają wyciszyć małą bohaterkę, a tym samym również naszego małego czytelnika. Książeczka jest bardzo zabawna. Ilustaracje są przejrzyste i moim zdaniem bardzo ładne. Książka ma strony papierowe więc wymaga odrobiny delikatności 😉 Kto nie zna Jadzi Pętelki powinien koniecznie się zapoznać z tą pozycją. Cena książeczki ok. 10zł

Śpij, króliczu -J. Muhle
Książeczka przy której nie sposób się nudzić bowiem jej założeniem jest zaangażowanie dziecka. Mały czytelnik ma do wykonania masę zadań do wykonania, a celem ich jest uśpienie małego króliczka. Książka jest bardzo lubiana przez dzieci, co w ogóle mnie nie dziwi. Słodziutki króliczek potrafi zahipnotyzować swoim urokiem nie tylko dziecko ale także niejednego rodzica. Książeka jest całokartonowa i niewielkiego formatu. Cena książki to ok 15 zł . Wiecej o książeczkach z tej serii tutaj :https://tulitulimama.pl/

Zaśnij ze mną- Ramadier&Bourgeau
Kolejna książeczka również jest interaktywna. Co ciekawe głównym bohaterem książki jest ona sama. Grafika jest bardzo prosta co pozwala na skupieniu się na zadaniach do wykonania.
Książeczka jest całokartonowa i wielkością przypomina zeszyt szkolny. Koszt zakupu książki to ok.19 zł

Kicia Kocia i Nunuś pora spać – A. Głowińska
Nie mogło zabraknąć czegoś dla fanów Kici Koci. Tutaj bohaterami jest rodzeństwo kotów – starsza siostra Kicia kocia i jej mały braciszek Nunuś. Poza ukazanym rytułałem spania wyczuwalna jest wielka miłość między rodzeństwem.
Autorzy nadali kotkom ludzkie cechy przez co nie odbieramy ich jako zwierzątka, a jako małe dzieci (antropomorfizacja). Ilustracje również przynoszą na myśl dziecięce rysunki .
Książka jest całokartonowa i małego formatu. Koszt ok 9 zł

A jakie są Wasze ulubione książeczki na dobranoc ?

Share: