Kitchen helper/ learning tower/pomocnik kuchenny/ ( i myślę że parę innych nazw by się znalazło ) – Co to takiego i na co to komu ?
Najprościej rzecz ujmując to taki podest który ułatwia dziecku dostęp do blatu kuchennego czy zlewu. Dzięki niemu dziecko może brać udział w czynnościach, które odbywają się w kuchni ale też uwalnia moje nogi z objęć córki lub odciąża moje ręce gdy chce widzieć co tam się dzieje magicznego ukrytego przed jej wzrokiem.

Dzięki pomocnikowi kuchennemu mogę zaangażować córkę w mieszanie, krojenie, rozbijanie jajek, wkładanie składników do miseczek, rozsypywanie i badanie wszystkiego do czego rączki dosięgną. Wszystkie bardziej niebezpieczne rzeczy są pod moją baczną obserwacją i z moją drobną pomocą. Jeśli opis krojenie wyobrażacie sobie w ten sposób, że daje dziecku nóż i mówię masz pokrój chlebek na kanapeczki to nie, tak to nie wygląda. Chodzi mi raczej o krojenie bananów, albo krojenie czegoś wspólnie, czyli wspólnie trzymamy trzonek noża.

W naszym domu podest pojawił się gdy Kruszynka skończyła 11m, obecnie ma 13 i już sama na niego wchodzi, a pewnie niedługo nauczy się schodzić. Nie będę Wam wmawiać , że bez tego nie da się żyć ale jest to spore ułatwienie. Taki kitchen helper ma przewagę nad krzesłem bo jest stabilny. Podest jest spory wiec dziecko może się ruszać czy nawet kręcić do dokoła, a dzięki barierce jest bezpieczny. Poza tym „rośnie” razem z dzieckiem więc posłuży parę lat gdy dziecko na krześle będzie za wysokie, a bez niego za niskie.

Jeśli się zastanawiacie nad zakupem to powiem Wam na co bym zwróciła uwagę :

  • czy istnieje możliwość podnoszenia opuszczania podestu
  • czy wysokość na której się kończy pomocnik jest początkiem mojego blatu ( jeśli jest dużo za wysoki będzie przeszkadzać dziecku w pracy przy blacie kuchennym)
    -czy jest dookoła barierka ( ja bym teraz wzięła z opcją dodatkowej barierki dla tak małego dziecka jak Kruszynka, ale odpukać nic się nie działo mimo, iż Kruszynka lubi też potańczyć na pomocniku😂😂😂)
    Dodatkowo ja podkleiłam gąbką kanty w razie zbyt bliskiego spotkania córki z kitchen helperem 😛

A Ty używasz pomocnika kuchennego czy może uważasz, że nie ma sensu w niego inwestować ?

Share: