KREDKI – Stabilo woody 3w1.

Pierwszym zakupem były u nas kredki . Córka miała wówczas 11m.
Szukając kredek dla takiego maluszka kierowałam się przede wszystkim kryterium bezpieczństwa i łatwości użycia. Postawiłam na Stabilo woody 3w1.

Nie są to zwykłe kredki. Średnica kredki jak i grafit są bardzo duże. Sam grafit odpowiada standardowym 8 kredkom. Daje nam to pewność, że kredka się nie złamie. Kredka jest niesamowicie napełniona pigmentem, a dość miękki grafit umożliwia rysowanie nimi nawet po szkle. W kredkach zastosowana jest formuła 3w1: Kredki woskowej gdy będziemy trzeć w jednym miejscu będzie się zachować właśnie jak kredki woskowe. Jak zwykła ołówkowa gdy będziemy po prostu rysować . Akwarela- gdy namalujemy coś kredką, a następnie zwilżonym pędzlem przejedziemy po rysunku uzyskamy efekt akwareli.
My mamy zestaw 10 kolorów jest to koszt ok. 60 zł. Kredki nie należą do najtańszych ale są naprawdę warte swojej ceny nie tylko ze względu na jakość i szerokie spektrum zastosowania ale praktycznie się nie zużywają nawet w rączkach małego artysty.

Pierwszy kontakt z kredkami Kruszyna miała po ukończeniu 11 miesięcy. Początkowo kredki bardziej chciała zjeść niż coś nimi rysować. Pierwszy rysunek powstał już 12 miesiącu życia i było to przepiękne abstrakcyjne dzieło, które wisi do dziś w naszym przedpokoju :).

FLAMASTRY -Crayola Mini Kids

Szukając flamastrów wiedziałam, że muszą być one zmywalne i bezpieczne dla małych dzieci.
Mój wybór padł na Crayola Mini Kids. Są naprawdę łatwo zmywalne . Do umycia skóry zwykle wystarczy przetarcie nawilżaną chusteczką lub umycie pod bieżącą wodą. Plamy z ubrań schodzą w trakcie prania. Rysunki ze ścian również bez problemu i śladu udało mi się zmyć gąbką nasączoną wodą. Kolejnym ważnym aspektem jest owalna końcówka do rysowania. Dziecko nie przebije papieru i nie zrobi sobie krzywdy. Nie ma też możliwości wciśnięcia ich do środka mazaka U nas flamastry głównie służą do rysowania po tablicy (whiteboardzie). Kolory w flamastrów są intensywne .
Koszt za 8 mazaków to ok 15 zł

FARBY do malowania rączkami- Crayola Mini Kids

Jest to zestaw 4 podstawowych kolorów: żółty, czerwony, niebieski i zielony. Opakowania farbek kojarzą mi się z pojemnikami na sosy jak ketchup czy musztarda. Takie pojemniki ułatwiają dozowanie farb. Jednak najważniejsze, że farbki nie są toksyczne. Farbki mają nieco inną konsystencję w porównaniu do zwykłych farb. Jest ona żelowa. Farby są łatwo spieralne i zmywalne. Farbki mają też specyficzny zapach jakby lekko chemiczny. Mi przychodzi na myśl tylko zapach modeliny. Jedyny minus to malunki wykonane nimi nie są intensywnie na pigmentowane.
Koszt farbek to ok.40 zł

PAPIER

Najlepszym rozwiązaniem gdy mamy w domu malutkiego artystę jest papier w rolce. Dziecku łatwiej będzie rysować na podłodze. Kartki formatu A4 moim zdaniem są zdecydowanie za małe bo dziecko nie rozumiem że musi rysować tylko w tym obszarze. Poza tym słaba koordynacja oko ręka utrudnia trafienie w kawałek papieru. Dlatego rolka papieru nie ogranicza małego artysty i go nie zniechęca.
Ja kupiłam rolkę w Ikea. Koszt to 9.99 zł za 30 metrów.

A Wy jakie produkty polecacie dla małych artystów?

Share: