Niedawno do naszej biblioteczki dołączyła kolejna świetna pozycja ( zresztą luty jest dla nas owocny jeśli chodzi o dobre książki). Autorką „Gdy Pola się zgubi” jest Gabrieli Rzepeckiej-Weiss, która jest laureatką konkursu wydawniczego Royal Dragonfly Book Award 2016 w USA.

Książkę można nazwać poradnikiem dla dzieci, jak postępowa i co robić, a czego nie robic w przypadku zgubienia się . Pola uczy małego czytelnika sześciu najważniejszych zasad :

  1. Nie szukam. Czekam
  2. Nie mogę wchodzić autom w drogę
  3. Do pomocy gotowe służby mundurowe
  4. Ktoś nieznany? Nie ufamy
  5. Kontakt do mamy? W bucie zapisany
  6. Mam być widziana, a nie schowana!

    Wszystkie zasady są zaprezentowane w formie mini historii, bardzo atrakcyjnej dla dziecka.

    Książka ma papierowe kartki, a zawarte na stronnicach ilustracje są stonowane, powiedziała bym w „dawnym stylu” i osobiście taka forma graficzna bardzo mi odpowiada (zresztą moja córeczka też bardzo je lubi). Trudno mi określić dla jakiej grupy wiekowej książka jest dedykowana moja córeczka potrafi prosić o przeczytanie jej dwa razy pod rząd ( 2l i 2m), ale realnie pasuje tu kategoria +3 l.

Bardzo serdecznie polecam Wam tą książkę, bo nigdy nie wiadomo ( mimo wielkiej uwagi) co może się wydarzyć. Naprawdę warto by Wasze dzieci poznały te proste zasady, które być może uchronią je przed niebezpieczeństwem w razie zagubienia. Jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony.

Share: