Kartonowe książeczki dla niemowląt i małych dzieci . Cena pojedynczej książeczki to ok.3zł.
Seria składa się z sześciu książeczek pt. „dzieci zwierząt”: kotki, domowe, pieski, wiejskie, leśne, dzikie.
W każdej książeczce pokazane są zdjęcia zwierzątek z podpisem. Jest to wielki atut tych książek, że pokazujemy maluchom nie rysunki, tylko faktyczne zdjęcie zwierząt. Dzięki czemu dziecku łatwiej zidentyfikować prezentowane obiekty.
Każda z książeczek ma 6 stron.

Mam jednak zastrzeżenia szczególnie do książeczki „dzikie zwierzęta”.
Nie rozumiem jak można zamieścić zdjęcie ( i to na pierwszej stronie) słonika w łańcuchach. Szczerze mówiąc jestem oburzona, że w książeczce dla dzieci można popełnić taką gafę. Ktoś może powie , że dziecko tego nie zauważy. Jednak percepcja dziecka i sposób postrzegania świata składa się właśnie z analizowania takich drobnych szczegółów, na które zwykle rodzic nie zwróci uwagi. Nie podoba mi się wiec fakt, że pokazuje dziecku, słoniątko z pętlą na szyi i mamusią na łańcuchu. To tak jakbym mówiła: to normalne, że dzikie zwierzęta są krępowane, albo przywiązywane łańcuchem.
Jeśli ktoś z wydawnictwa przeczyta te uwagę to bardzo proszę o zmianę tego niefortunnego zdjęcia, bądź zmianę nazwy książeczki na „Dzieci zwierząt w niewoli”

Mam tez pytanie o wiejskie zwierzątka. Od razu się przyznaję, że nie jestem specjalistą od wiejskich zwierząt ale powiedzcie mi: czy wiejskimi zwierzątkami Waszym zdaniem są szynszyle, fretki i nutrie ? są to typowe zwierzątka wiejskie ?

Podsumowując sprawdzajcie dokładnie książeczki swoich dzieci bo to co pokazujecie kształtuje świadomość i poglądy Waszych pociech. Jeśli chodzi o serię książeczek Olesiejuk „dzieci zwierząt …” to mam nadzieję, że wydawnictwo zwróci na to uwagę co zmieszczą w książkach. W tym momencie nie mogę z czystym sumieniem polecić takich książeczek.

Share: