Niebanalna wystawa podczas, której dzieci mają możliwość obcowania ze sztuką.
Tutaj niemal wszystko jest dozwolone. Dzieci czerpią ze sztuki wszystkimi zmysłami. Można eksponatów dotykać, wąchać, słuchać, przytulać się do nich i na nich leżeć.
Świetny pomysł i miejsce, które jednocześnie kształci i rozwija zmysły maluchów.
Instalacje są zrobione z różnego rodzaju materiałów i wykonane rozmaitymi technikami (np. obrazy wypiekane (sic!) w piecu)

Skąd pomysł na taką wystawę?

Sam pomysł by stworzyć przyjazną dzieciom przestrzeń do poznania sztuki wziął się z przygotowanych przez młodych artystów warsztatów dla dzieci , które odbyły się w zeszłym roku.
Dzieci które uczestniczyły w tych warsztatach ich idee i pomysły były inspiracją dla artystów.
Prace które postały pod ich wpływem możemy teraz oglądać i doświadczać wszystkimi zmysłami.

Czy warto się wybrać ?

Najlepszą jednak rekomendacją wystawy będzie zachowanie dzieci które nie chciały kończyć zwiedzenia mimo usilnych nalegań i próśb rodziców. Nasze dziecko również było wniebowzięte i długo po zakończeniu zwiedzania widać było ekscytacje i przeżywane pozytywne emocje.

Ważne informacje:

Wstęp na wystawę jest wolny ale by zwiedzić całą wystawę należy wziąć udział w spotkaniu „Smykowizje – kolory i kształty”, która odbywa się niemalże w każdy weekend z podziałem na dwie grupy wiekowe 0-2 i 3-5 . Podczas takiego spotkania Panie animatorki oprowadzą nas po wystawie opowiadając nam o dziełach, które oglądamy. Dodatkowo są przygotowane zajęcia podczas, których dzieci tworzą własne „dzieła sztuki”.
Warto również śledzić cykl spotkań „Smykowizje” My planujemy wybrać się na kolejne wydarzenie tym razem muzyczne.

Więcej szczegółów na: https://u-jazdowski.pl/wydarzenia

Wózków nie można wprowadzać na teren wystawy. Jeśli macie maluszka, który być może będzie potrzebował snu w trakcie zwiedzania warto zabrać ze sobą chustę lub nosidło.

Zakupiony bilet uprawnia nas do obejrzenia innych wystaw oraz samego zamku Ujazdowskiego.
Przy sporej części instalacji musimy zdjąć obuwie. Dzieci i dorośli muszą być boso lub w skarpetkach.

Share: