Jednym z nowych gości w naszym domu jest szklany bidon w silikonowej osłonie. Na bidon zdecydowałam się bo nie chce by moje dziecko piło z plastikowych butelek. Wszystkie plastikowe akcesoria do jedzenia i picia znalazły nowy dom. Wracając jednak do butelki…

Wolna nie tylko od BPA ale też BPS

Butelka ta jest nie tylko wolna od BPA ale także od BPS, który już nie jest zabroniony w produkcji butelek dla dzieci. Trzeba jednak wiedzieć, że jest niemalże równie toksyczny co BPA. Producenci nie muszą informować konsumentów że ich produktach znajduje się się BPS. Wiec jeśli się nie chwalą, że butelka jest tez wolna od BPS to sami możemy sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego.

Parę słów o BPS

BPA i BPS to substancje chemiczne zaburzające funkcjonowanie układu hormonalnego. Co za tym idzie są odpowiedzialne za zmiany strukturalne w mózgu, nadciśnienie, cukrzycę, a nawet przedwczesny poród. 

Badanie przeprowadzone w Europie w 2012 r. Wykazało, że te dwa związki mają równie silny wpływ na naśladowanie estrogenów.

Jest coraz wiecej badań na zwierzętach które potiwerdzają destrukcyjny wpływ BPS na żywe organizmy. Min. badania na rybach wykazało, że BPA powoduje zmiany neurologiczne i nadpobudliwość, badanie na szczurach negatywny wpływ na serce…

Naukowcy z Chin i Kanady udowodnili to, w co od dawna wierzyli ekolodzy – że BPS i BPA mogą przenikać do łożyska, wpływając na wzrost i rozwój niemowlęcia przed jego narodzeniem. U 80% niemowląt w Chinach, USA i sześciu innych krajach azjatyckich został wykryty BPS.

Wykonanie bidonu

Bidon jest wykonany ze szkła boro-krzemowego, czyli jest żaroodporny.
Taki rodzaj szkła cechuje się wysoką wytrzymałością na wstrząsy oraz zarysowania. Posiada wyjątkową odporność na zmianę temperatur. Amerykańskie organizacje konsumenckie rekomendują szkło-borokrzemowe.
Dodatkowo medycznie zaakceptowana antypoślizgowa osłonka chroni butelkę od zewnątrz.
Butelka jest wyposażona w słomkę w całości wykonaną z silikonu.

Funkcjonalność

Nie mam problemów z myciem, ale podaje dziecku w bidonie tylko wodę. Butelkę można myć w zmywarce na górnej półce.
Producent nie zaleca zdejmowania silikonowej osłonki na butelkę. Uchwyty dla dziecka są moim zdaniem rewelacyjne moja córeczka dzięki nim bardzo pewnie trzyma butelkę. Nie było też przypadku przeciekania butelki.
Mogłaby ona mieć jednak większą pojemność. Co prawda zawartość wystarcza nam na całą noc albo spacer, ale 180 ml to wciąż niewiele. Kupując ją bałam się czy zaraz nam się nie zbije ( córka 1 r i 5m) ale nic takiego nie miało miejsca. W domu używam kubeczków zaś na noc i spacery tylko tego bidonu.

Podsumowując

Jak na razie jest dla nas butelka idealną. Nie tylko bezpieczna dla dziecka i ekologiczna. Jest też świetnie wykonana. Jedynym minusem butelki jest jej cena ok 107 zł.
Producent ma w portfolio inne butelki ale na razie są niedostępne w Polsce ( przynajmniej mi nie dało się ich znaleźć). Podsumowując jestem bardzo mile zaskoczona i zadowolona z zakupu. Nie ukrywam,że chętnie „przytuliłabym” inne szklane butelki tego producenta gdyby tylko były dostępne na naszym rynku.

Share: